top of page
  • Yazarın fotoğrafıHakan Şule Efil

VİYANA'DA YİYELİM-İÇELİM.. Şubat/2023

Şimdiii Viyana’da nerede ne yenir diye araştırdığınızda karşınıza ilk çıkan yemek şnitzel ve en ünlü mekan olarak da Fighmüller geliyor. Biz de genelde turistik yerlerden uzak durduğumuz için orada yemeyi çok da şart bulmadık. Gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanız gereken bir yermiş ve biz burada yemedik. Eminiz dedikleri kadar güzeldir elbette.


1. Cafe Schrödinger


İlk Şnitzel durağımız yol üstünde yürürken gözümüze kestirdiğimiz aşırı lokal olan Cafe Schrödinger’di. Fiyat performans fena değil.


Konumu burada.2. Purstner


Bizim için şnitzeli en üst seviyede bırakan yer burası. Dekorasyon ve ambiyansı şahane. Çok memnun kaldık ve bayıldık. Fiyatları biraz ortalama üstü ama değer.


Konum için buradan alalım.3. Justiz Cafe

Burası bizim için çok enteresan bi rota oldu. Çünkü burası Adalet Bakanlığı’nın kantini. Halka açık, bu nedenle giriş yapılabiliyor. Biz sabah erkenden kahve-kahvaltı için buraya gittik. Öncelikle girmeye çekiniyorsunuz, sonuçta Adalet Bakanlığı.. Sonra girişte sıkı aramadan sonra sizi içeri alıyorlar ve kantine çıkabiliyorsunuz. Kantindeki tek turist bizdik, gerisi bakanlık çalışanlarıydı. Turist akışı yok anlayacağınız. İki kahve ve iki tatlıya 12.80€ verdik. Sadece nakit çalışıyorlar. Terasta olduğu için şehir manzarası da efsane. Mutlaka deneyimleyin.


Konum burada.


4. Salm Brau


İşte otelimize 1 dakika yürüme mesafesinde olan, kendi biraları kendileri yapan, şnitzeli ve yemekleri çok güzel olan bir bira fabrikası. Kesinlikle görmeli ve zaman geçirmelisiniz. Belvedere Sarayı ziyaretinizde burada yemek yemeli ve bir şeyler içmelisiniz. Fiyatlar ortalama.


Konumu buraya bırakıyoruz.


5. 1516 Brewing Company


Burayı epey sevdik. Buraya girdiğinizde kendinizi Ortaçağ’da hissedebilirsiniz. Bira ve atıştırmalıklarını mutlaka denemelisiniz. Konumu buradan görebilirsiniz.6. Pick Wick’s

Lokal insanlarla bir iki bir şeyler yiyip içelim derseniz buraya girebilirsiniz. Hem kütüphane hem pub gibi bir yer. Biz tamamen yolda yürürken hadi buraya girelim diyip girmiştik. 1-2 saat zaman geçirilebilir. Konumu buraya bıraktık.7. Cafe Central


Gezilecek ve görülecek bir çok cafe var elbet fakat biz kısıtlı zamanımızda burayı seçtik. Freud ve Zweig zamanında buraya çok gelirlermiş. Araştırmalarımıza göre Melanie kahvesi ve apfelstrudel yani elmalı turası meşhurmuş ve canlı piyano dinletisi oluyormuş. Biz piyano dinletisine denk gelmedik. Girmek için sıra bekledik ama hızlı geçti. Viyana’da eski bir kafede kahve-tatlı için güzel bir tercih oldu.


Konum için tıklayın.8. Arrigo / Minik lokal pub


Dolaşmayı akışına bırakıp öylesine indiğimiz bir metro çıkışında tesadüfen bulmuştuk bu küçük yeri. Kalbimizi bıraktık buraya dersek yeri. İçerisi orta yaş lokal insanlarla doldu ve inanılmaz keyifli bir ambiyans oldu. Rochusmarkt adında çiçekçi, pub, yeme-içme yerleri olan küçük bir pazar içinde bir yer. Buraya bir kaç fotoğraf bırakacağız ki siz de böyle yerleri deneyimlemeyi pas geçmeyin. Biz bir daha gitsek kesin uğrarız.


Konum burada.9. Spelunke


Kokteylleri inanılmaz, ortamı şahane bir kokteyl bar. Fiyatlar ortalama üstü.


Konum için sizi buradan alalım.Tabi ki daha bir çok mekan vardır yeme-içme işleri için. Biz lokal gezmeye çalışarak bu kadar yer gezdik ve yazdık. Eklemek istedikleriniz olursa yorumlarda buluşalım. :)


Viyana'da ulaşım ve konaklama için buradan, Viyana'da gezilecek-görülecek yerler için de buradan buyrun.


182 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page